Únava a nespavosť, čo je príčinou a aké vitamíny pomôžu?

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Doľahne na vás často počas dňa únava, vaša výkonnosť je na bode mrazu a neviete sa rozhýbať? Neviete sa kvalitne vyspať a trápi vás nespavosť? Vieme, ktoré vitamíny vám pomôžu.

Častou príčinou nespavosti a únavy je nezdravý životný štýl, stres a pocity úzkosti. Každý deň nás zahlcuje také množstvo informácií, aké naši predkovia neprijali za celý život. Zastavme sa na chvíľku a pozrime sa na koreň problému a vitamíny, ktoré zaručene pomôžu.

Máte dostatok „paliva“? Auto vás neodvezie do cieľa, ak má prázdnu nádrž. Vo vašom živote to platí tiež. Vyvážená strava s dostatkom vitamínov je nenahraditeľná.

Zľava!
20.95  20.45 
Zľava!
20.95  18.95 
Zľava!
19.95  18.95 
Zľava!
21.95  18.95 
Zľava!
19.95  18.95 
Zľava!
19.95  18.95 

Vitamíny

Vyčerpanému organizmu chýbajú vitamíny a minerály. Ráno je vhodné užiť vitamín C na zlepšenie oxidačno-redukčných procesov v organizme, vitamín E zlepší okysličenie krvi, vitamín B1 pomôže zlepšiť myšlienkové pochody a prípravok obsahujúci vápnik s horčíkom v pomere 2:1 je výborný na upokojenie, večerné užitie nahradzuje sedatívum.

Divoké sny, prebúdzanie sa a celková únava sú sprievodné znaky nedostatku horčíka. Doplňte ho vo forme vitamínového doplnku a taktiež zaraďte do svojho jedálnička banány, zemiaky, orechy a ryby.

Nedostatočná iniciatíva, melanchólia, slabšia pamäť sú príčiny chýbajúceho vitamínu B. Doplňte ho vo forme vitamínového doplnku, poriadnu dávku v sebe tiež ukrývajú pšeničné klíčky, strukoviny, orechy, droždie a celozrnné produkty.

Čo by  poradili babičky

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Medovka

Medovka ma upokojujúce účinky a čaj z nej vám navodí pokojnejší spánok. Stačí zaliať sušenú alebo čerstvú medovku vriacou vodou a vypiť najneskôr dve hodiny pred spánkom.

VÝNIMOČNÝ KOLAGÉN

Mlieko s medom

Ide o starú klasiku, ktorá ľuďom často pomáha. Pred spaním si dajte pohár teplého mlieka s lyžicou medu. Pokiaľ mlieko neznášate, skúste vodu s medom.

Odvar z kozlíka

Čaj pre lepší spánok z rozdrveného kozlíka lekárskeho je ďalším tipom našich babičiek. Desať až dvanásť hodín lúhujte rozdrvený koreň kozlíka a potom odvar vypite.

Kúpeľ

Horúci kúpeľ s vašou obľúbenou vôňou vám pomôže k spánku veľmi ľahko. Skúste levanduľový olejček alebo vonnú soľ. Po kúpeli si choďte ľahnúť.

Vitálny život vám umožní venovať sa činnostiam na 100 %. Vaša spokojnosť sa odzrkadlí nielen počas dňa, ale aj kvalitou spánku. Nečakajte a siahnite po pozitívnej zmene, ktorú máte na dosah. Váš organizmus sa vám odvďačí.

Zľava!
20.95  20.45 
Zľava!
20.95  18.95 
Zľava!
19.95  18.95 
Zľava!
21.95  18.95 
Zľava!
19.95  18.95 
Zľava!
19.95  18.95 
Článok zverejnený v kategórií Vitamíny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *